ObecDomovinkaZákladní a mateřská škola

Sport

sport

 

Tělovýchovná jednota Sokol Němčičky má 103 členů, pět oddílů, devět stálých zaměstnanců a podle potřeby zaměstnává brigádníky. Předsedou TJ Sokol Němčičky a správcem sportovního areálu je Jaroslav Stávek.

 

Součástí sportovního zařízení je hřiště na kopanou, antukové hřiště na tenis, volejbal a nohejbal, lyžařský vlek, svah s umělou hmotou a systémem umělého zasněžování, dále koupaliště, které má TJ v bezplatném pronájmu od Obce Němčičky.

 

Koupaliště je v provozu každoročně od června do konce srpna denně od 9 hodin do setmění. Občerstvení na koupališti je v provozu od dubna v pátky a soboty večer a v neděli při zápasech kopané. Od června pak každý večer.

 

Oddíl kopané pořádá na fotbalovém hřišti různé turnaje, přátelská utkání a dlouhodobé soutěže skupiny třetí třídy.

 

Oddíl stolního tenisu má v dlouhodobé soutěži přihlášena dvě družstva, z toho jedno v okresním přeboru.

 

Oddíl lyžování má již dvacetiletou tradici. Osmnáct let provozuje na lyžařském svahu s vlekem lyžařskou školu. Stabilitu provozu zabezpečuje umělá hmota a sněhová děla. Do školy je každoročně přihlášeno kolem 260 dětí. Pořádá se i škola pro dříve narozené , škola snowboardu a celotýdenní lyžařský výcvik pro děti z okolních základních škol. Provoz svahu s vlekem je zahajován každý rok koncem listopadu. V průběhu sezóny jsou pořádány okresní a krajské přebory v lyžování a dětský karneval na lyžích.

 

V roce 2000 bylo dáno na koupališti do provozu ubytovací zařízení, které má sloužit především pro sportovní soustředění mládeže. Má kapacitu 30 lůžek. V objektu jsou sprchy, WC a kabinky pro návštěvníky koupaliště a nové fotbalové kabiny.

 

V roce 2003 se podařilo za podpory Ministerstva financí vybudovat i zázemí pro lyžaře – novou provozní budovu, kde mimo jiné naleznete občerstvení pro 70 osob, ubytování, půjčovnu a servis lyží.


UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ

REGIONÁLNÍ TV

EVROPSKÁ DATABANKA

PROTIKORUPČNÍ LINKA

METEOSTANICE

MODRÉ HORY

Obec

Domovinka

ZŠ & MŠ
Obec Němčičky, Němčičky 221, 691 07
e-mail: nemcicky@nemcicky.cz
telefon: 774 419 835
IČ: 00283401
ID datové schránky: 4ynb28y
číslo účtu ČS: 1381822319/0800
číslo účtu ČNB: 94-1713651/0710